Հայաստանի ներքին գործերի նախարար Արպինե Սարգսյանը ընդունել է Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Սուլխան Թամազաշվիլու գլխավորած պատվիրակությանը, ով պաշտոնական այցով ժամանել է Հայաստան: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են համագործակցության հարցեր, նշելով, որ ներքին անվտանգության ոլորտում այն հասել է unprecedented բարձր մակարդակի:
Սարգսյանը շնորհավորել է Թամազաշվիլուն Վրաստանի ներքին գործերի նախարարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել նրա հետագա գործունեության մեջ:
Նախարարները ծաղիկներ են դրել ոստիկանության աշխատակիցների հիշատակին, ովքեր զոհվել են ծառայության ընթացքում:

Министр внутренних дел Армении Арпине Саргсян приняла делегацию во главе с министром внутренних дел Грузии Сулханом Тамазашвили, прибывшим в Армению с официальным визитом. В ходе встречи стороны обсудили вопросы сотрудничества, отметив, что в сфере внутренней безопасности оно достигло беспрецедентно высокого уровня.
Арпине Саргсян поздравила Сулхана Тамазашвили с назначением на должность министра внутренних дел Грузии, пожелав ему успехов в дальнейшей деятельности.
Министры возложили цветы к мемориальной стене, увековечивающей память сотрудников полиции, погибших при исполнении служебного долга.