Հայաստանի ներքին գործերի նախարար Արպինե Սարգսյանը ընդունել է Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Սուլխան Թամազաշվիլու գլխավորած պատվիրակությանը, ով պաշտոնական այցով ժամանել է Հայաստան: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են համագործակցության հարցեր, նշելով, որ ներքին անվտանգության ոլորտում այն հասել է unprecedented բարձր մակարդակի:
Սարգսյանը շնորհավորել է Թամազաշվիլուն Վրաստանի ներքին գործերի նախարարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել նրա հետագա գործունեության մեջ:
Նախարարները ծաղիկներ են դրել ոստիկանության աշխատակիցների հիշատակին, ովքեր զոհվել են ծառայության ընթացքում:

The Minister of Internal Affairs of Armenia, Arpine Sargsyan, received a delegation led by the Minister of Internal Affairs of Georgia, Sulkhan Tamazashvili, who arrived in Armenia on an official visit. During the meeting, the parties discussed cooperation issues, noting that in the field of internal security, it has reached an unprecedented high level.
Arpine Sargsyan congratulated Sulkhan Tamazashvili on his appointment as the Minister of Internal Affairs of Georgia, wishing him success in his further activities.
The ministers laid flowers at the memorial wall commemorating police officers who died in the line of duty.