Հաճախորդի իրավունքները | ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ
Հարգելի հաճախորդ, Ձեր կողմից Բանկին ներկայացված բողոքների, դիմումների և հարցումների ընդունման, գրանցման, քննության և պատասխանների ներկայացման գործընթացը կարգավորում է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ հաճախորդների բողոքների, դիմումների և հարցումների ընդունման, գրանցման, քննության և պատասխանների ներկայացման գործընթացի մասին» ընթացակարգով:
Ձեր հարցերը և բողոքները կարող եք ուղղել Բանկին հետևյալ եղանակներով:
• Օնլայն՝ էլեկտրոնային հասցեով` [email protected]
• Առձեռն` Բանկի ցանկացած մասնաճյուղում
• Փոստով՝ «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ, ք․ Երևան, Մանանդյան փ. 33/3 հասցեով
• Զանգահարելով 87-87 հեռախոսահամարով
Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի մասին ՀՀ օրենքի համաձայն, ֆիզիկական անձը, Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքի համաձայն, միկրոձեռնարկատիրության սուբյեկտ համարվող անհատ ձեռնարկատերը, իրավաբանական անձը հնարավորություն ունի ներկայացնելու Բանկի և իր միջև կնքվող գործարքից բխող պահանջները Ֆինանսական համակարգի հաշտարարին:
Բանկը կնքել է ֆինանսական համակարգի հաշտարարի որոշումները վիճարկելու իրավունքից հրաժարվելու վերաբերյալ համաձայնագիր այն պահանջներով, որոնց ընդհանուր չափը չի գերազանցում 250,000 (երկու հարյուր հիսուն հազար) ՀՀ դրամը կամ համարժեք արտարժույթը:

Уважаемый клиент, порядок приема, регистрации, рассмотрения и предоставления ответов на жалобы, заявления и запросы, представленные вами в Банк, регулируется «Процедурой приема, регистрации, рассмотрения и предоставления ответов на жалобы, заявления и запросы клиентов ОАО «ВТБ-Армения Банк».
Вы можете направить ваши вопросы и жалобы в Банк следующими способами:
- Онлайн на электронный адрес: [email protected]
- Лично в любом отделении Банка
- По почте: ОАО «ВТБ-Армения Банк», г. Ереван, ул. Манандян 33/3
- По телефону 87-87
В соответствии с Законом Республики Армения о финансовом омбудсмене, физическое лицо, являющееся субъектом микро-предпринимательства в соответствии с Налоговым кодексом Республики Армения, юридическое лицо имеет право представить требования к Банку, вытекающие из сделки, заключенной между Банком и ним, финансовому омбудсмену.
Банк заключил соглашение об отказе от права оспаривания решений финансового омбудсмена по требованиям, общая сумма которых не превышает 250,000 (двести пятьдесят тысяч) драмов или эквивалент в иностранной валюте: