Հաճախորդի իրավունքները | ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ
Հարգելի հաճախորդ, Ձեր կողմից Բանկին ներկայացված բողոքների, դիմումների և հարցումների ընդունման, գրանցման, քննության և պատասխանների ներկայացման գործընթացը կարգավորում է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ հաճախորդների բողոքների, դիմումների և հարցումների ընդունման, գրանցման, քննության և պատասխանների ներկայացման գործընթացի մասին» ընթացակարգով:
Ձեր հարցերը և բողոքները կարող եք ուղղել Բանկին հետևյալ եղանակներով:
• Օնլայն՝ էլեկտրոնային հասցեով` [email protected]
• Առձեռն` Բանկի ցանկացած մասնաճյուղում
• Փոստով՝ «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ, ք․ Երևան, Մանանդյան փ. 33/3 հասցեով
• Զանգահարելով 87-87 հեռախոսահամարով
Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի մասին ՀՀ օրենքի համաձայն, ֆիզիկական անձը, Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքի համաձայն, միկրոձեռնարկատիրության սուբյեկտ համարվող անհատ ձեռնարկատերը, իրավաբանական անձը հնարավորություն ունի ներկայացնելու Բանկի և իր միջև կնքվող գործարքից բխող պահանջները Ֆինանսական համակարգի հաշտարարին:
Բանկը կնքել է ֆինանսական համակարգի հաշտարարի որոշումները վիճարկելու իրավունքից հրաժարվելու վերաբերյալ համաձայնագիր այն պահանջներով, որոնց ընդհանուր չափը չի գերազանցում 250,000 (երկու հարյուր հիսուն հազար) ՀՀ դրամը կամ համարժեք արտարժույթը:

Customer Rights | VTB Armenia Bank
Dear customer, the procedure for receiving, registering, reviewing, and responding to complaints, applications, and inquiries submitted by you to the Bank is regulated by the procedure for receiving, registering, reviewing, and responding to customer complaints, applications, and inquiries of VTB Armenia Bank.
You can direct your questions and complaints to the Bank in the following ways:
• Online via email: [email protected]
• In person at any branch of the Bank
• By mail: VTB Armenia Bank, 33/3 Manandyan St., Yerevan
• By calling 87-87
According to the Law of the Republic of Armenia on the Financial Ombudsman, individuals classified as micro-entrepreneurs under the Tax Code of the Republic of Armenia, as well as legal entities, have the right to submit claims arising from transactions concluded between the Bank and themselves to the Financial Ombudsman.
The Bank has signed an agreement waiving the right to dispute the decisions of the Financial Ombudsman regarding claims where the total amount does not exceed 250,000 (two hundred fifty thousand) AMD or its equivalent in foreign currency: