ԵՐԵՎԱՆ, 1 հուլիսի։ /ԱՌԿԱ/ 2026 թվականի հուլիսի 1-ից Coob Ads-ը դարձել է պաշտոնական Google Ads վաճառքի ներկայացուցիչ Հայաստանում, Ուզբեկստանում, Ադրբեջանում, Գյուրջիայում և Մոլդովայում:
Այս նշանակումը լոգիկ շարունակությունն է ընկերության միջազգային զարգացման: Coob Ads-ը (նախկինում Admixer Media) ավելի քան երկու տարի աշխատում է Google Ads վաճառքի ներկայացուցիչի կարգավիճակով Կազախստանում, Սերբիայում, Սլովենիայում և Խորվաթիայում, տրամադրելով գովազդատուներին և գործակալություններին տեղական փորձագիտական աջակցություն:
Հայաստանը՝ բարձր աճի պոտենցիալ ունեցող շուկա
DataReportal-ի տվյալներով, 2025 թվականի սկզբին Հայաստանում հաշվարկվել է 2,37 մլն ինտերնետ օգտագործող, իսկ ինտերնետի ներթափանցման մակարդակը հասել է 80%-ի:
Երկրի թվային տնտեսությունը շարունակաբար զարգանում է առցանց ծառայությունների աճող ժողովրդականության և էլեկտրոնային առևտրի աստիճանական ընդլայնման շնորհիվ:
«Google-ն նշանակել է Coob Ads-ը պաշտոնական Google Ads վաճառքի ներկայացուցիչ Հայաստանում, Ուզբեկստանում, Մոլդովայում, Ադրբեջանում և Գյուրջիայում, որպեսզի տրամադրի ցանկացած չափի ընկերություններին տեղական փորձագիտական աջակցություն: Սա համագործակցությունը նպաստում է թվային տրանսֆորմացիայի արագացմանը և զգալի աճին Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի, ինչպես նաև Կենտրոնական Ասիայի երկրներում», - ասաց Ջեյք Նորմանը, Google-ի Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի գործակալությունների տնօրեն:
Ինչ է նշանակում սա բիզնեսի համար
Coob Ads-ը կօգնի հայկական ընկերություններին բարելավել Google Ads գովազդային արշավների արդյունավետությունը, տրամադրելով գովազդատուներին և գործակալություններին անվճար մասնագիտական աջակցություն:
ստրատեգիական խորհրդատվություն գովազդային արշավների մեկնարկի և ընդլայնման համար;
աջակցություն Search, YouTube և Display-ի հետ աշխատելու համար;
Google-ի արհեստական բանականության վրա հիմնված գովազդային արշավների ներդրում, այդ թվում՝ Performance Max, AI Max for Search և Smart Bidding;
ուսուցողական վեբինարներ, աշխատաժողովներ և անհատական խորհրդատվություններ:
Այս ամենը նպատակ ունի օգնել ընկերություններին նվազեցնել հաճախորդների ձեռքբերման ծախսերը, բարձրացնել գովազդային ներդրումների վերադարձը (ROAS) և ավելի արդյունավետ զարգացնել բիզնեսը Google-ի գովազդային լուծումների միջոցով:
Coob Ads-ում համոզված են, որ գովազդը պետք է լինի աճի գործիք, այլ ոչ թե պարզապես ծախսերի հոդված: Վերջին երկու տարիների ընթացքում մենք օգնել ենք հարյուրավոր գործակալությունների և գովազդատուների անցնել ստանդարտ արշավներից բարձր արդյունավետության արհեստական բանականության վրա հիմնված ռազմավարությունների:
Ընկերության մասին
Coob Ads-ը մտնում է CoobX ընկերությունների խմբի, որը նախկինում աշխատել է Admixer Advertising բրենդի տակ: 2016 թվականից ընկերությունը Google Marketing Platform-ի պաշտոնական վաճառքի գործընկերն է:
Ինչպես սկսել
Հայաստանի գովազդատուներն ու գործակալությունները կարող են դիմել Coob Ads-ին՝ անվճար խորհրդատվություն և մասնագիտական աջակցություն ստանալու համար:

Google назначил Coob Ads официальным Google Ads Sales Representative в Армении
ЕРЕВАН, 1 июля. /АРКА/. С 1 июля 2026 года Coob Ads стал официальным Google Ads Sales Representative в Армении, Узбекистане, Азербайджане, Грузии и Молдове.
Это назначение стало логичным продолжением международного развития компании. На протяжении более двух лет Coob Ads (ранее Admixer Media) работает в статусе Google Ads Sales Representative в Казахстане, Сербии, Словении и Хорватии, предоставляя рекламодателям и агентствам локальную экспертную поддержку.
Армения – рынок с высоким потенциалом роста
По данным DataReportal, на начало 2025 года в Армении насчитывалось 2,37 млн интернет-пользователей, а уровень проникновения интернета достиг 80%.
Цифровая экономика страны продолжает развиваться благодаря росту популярности онлайн-сервисов и постепенному расширению e-commerce.
«Google назначил Coob Ads официальным Google Ads Sales Representative в Армении, Узбекистане, Молдове, Азербайджане и Грузии, чтобы предоставить компаниям любого масштаба доступ к локальной экспертизе. Это партнерство способствует ускорению цифровой трансформации и значительному росту в странах Центральной и Восточной Европы, а также Центральной Азии», – отметил Джейк Норман, директор по работе с агентствами в Центральной и Восточной Европе Google.
Что это означает для бизнеса
Coob Ads будет помогать компаниям в Армении повышать эффективность рекламных кампаний в Google Ads, предоставляя рекламодателям и агентствам бесплатную профессиональную поддержку.
• стратегические консультации по запуску и масштабированию рекламных кампаний;
• поддержка при работе с Search, YouTube и Display;
• внедрение рекламных кампаний Google на базе искусственного интеллекта, включая Performance Max, AI Max for Search и Smart Bidding;
• обучающие вебинары, воркшопы и индивидуальные консультации.
Цель проста: помочь компаниям снизить стоимость привлечения клиентов, повысить окупаемость рекламных инвестиций (ROAS) и эффективнее развивать бизнес с помощью рекламных решений Google.
«В Coob Ads мы убеждены, что реклама должна быть инструментом роста, а не просто статьей расходов. За последние два года мы помогли сотням агентств и рекламодателей перейти от стандартных кампаний к высокоэффективным стратегиям на базе искусственного интеллекта, которые обеспечивают реальный рост эффективности и помогают масштабировать бизнес», – отметил Мойца Рожач, глобальный директор программы Coob Ads.
О компании
Coob Ads входит в группу компаний CoobX, ранее работавшую под брендом Admixer Advertising. С 2016 года компания является официальным Google Marketing Platform Sales Partner.
Как начать
Рекламодатели и агентства в Армении могут обратиться в Coob Ads, чтобы получить бесплатную консультацию и экспертную поддержку по планированию, запуску и оптимизации рекламных кампаний в Google Ads.