ԵՐԵՎԱՆ, 1 հուլիսի։ /ԱՌԿԱ/ 2026 թվականի հուլիսի 1-ից Coob Ads-ը դարձել է պաշտոնական Google Ads վաճառքի ներկայացուցիչ Հայաստանում, Ուզբեկստանում, Ադրբեջանում, Գյուրջիայում և Մոլդովայում:
Այս նշանակումը լոգիկ շարունակությունն է ընկերության միջազգային զարգացման: Coob Ads-ը (նախկինում Admixer Media) ավելի քան երկու տարի աշխատում է Google Ads վաճառքի ներկայացուցիչի կարգավիճակով Կազախստանում, Սերբիայում, Սլովենիայում և Խորվաթիայում, տրամադրելով գովազդատուներին և գործակալություններին տեղական փորձագիտական աջակցություն:
Հայաստանը՝ բարձր աճի պոտենցիալ ունեցող շուկա
DataReportal-ի տվյալներով, 2025 թվականի սկզբին Հայաստանում հաշվարկվել է 2,37 մլն ինտերնետ օգտագործող, իսկ ինտերնետի ներթափանցման մակարդակը հասել է 80%-ի:
Երկրի թվային տնտեսությունը շարունակաբար զարգանում է առցանց ծառայությունների աճող ժողովրդականության և էլեկտրոնային առևտրի աստիճանական ընդլայնման շնորհիվ:
«Google-ն նշանակել է Coob Ads-ը պաշտոնական Google Ads վաճառքի ներկայացուցիչ Հայաստանում, Ուզբեկստանում, Մոլդովայում, Ադրբեջանում և Գյուրջիայում, որպեսզի տրամադրի ցանկացած չափի ընկերություններին տեղական փորձագիտական աջակցություն: Սա համագործակցությունը նպաստում է թվային տրանսֆորմացիայի արագացմանը և զգալի աճին Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի, ինչպես նաև Կենտրոնական Ասիայի երկրներում», - ասաց Ջեյք Նորմանը, Google-ի Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի գործակալությունների տնօրեն:
Ինչ է նշանակում սա բիզնեսի համար
Coob Ads-ը կօգնի հայկական ընկերություններին բարելավել Google Ads գովազդային արշավների արդյունավետությունը, տրամադրելով գովազդատուներին և գործակալություններին անվճար մասնագիտական աջակցություն:
ստրատեգիական խորհրդատվություն գովազդային արշավների մեկնարկի և ընդլայնման համար;
աջակցություն Search, YouTube և Display-ի հետ աշխատելու համար;
Google-ի արհեստական բանականության վրա հիմնված գովազդային արշավների ներդրում, այդ թվում՝ Performance Max, AI Max for Search և Smart Bidding;
ուսուցողական վեբինարներ, աշխատաժողովներ և անհատական խորհրդատվություններ:
Այս ամենը նպատակ ունի օգնել ընկերություններին նվազեցնել հաճախորդների ձեռքբերման ծախսերը, բարձրացնել գովազդային ներդրումների վերադարձը (ROAS) և ավելի արդյունավետ զարգացնել բիզնեսը Google-ի գովազդային լուծումների միջոցով:
Coob Ads-ում համոզված են, որ գովազդը պետք է լինի աճի գործիք, այլ ոչ թե պարզապես ծախսերի հոդված: Վերջին երկու տարիների ընթացքում մենք օգնել ենք հարյուրավոր գործակալությունների և գովազդատուների անցնել ստանդարտ արշավներից բարձր արդյունավետության արհեստական բանականության վրա հիմնված ռազմավարությունների:
Ընկերության մասին
Coob Ads-ը մտնում է CoobX ընկերությունների խմբի, որը նախկինում աշխատել է Admixer Advertising բրենդի տակ: 2016 թվականից ընկերությունը Google Marketing Platform-ի պաշտոնական վաճառքի գործընկերն է:
Ինչպես սկսել
Հայաստանի գովազդատուներն ու գործակալությունները կարող են դիմել Coob Ads-ին՝ անվճար խորհրդատվություն և մասնագիտական աջակցություն ստանալու համար:

YEREVAN, July 1. /ARKA/. As of July 1, 2026, Coob Ads has become the official Google Ads Sales Representative in Armenia, Uzbekistan, Azerbaijan, Georgia, and Moldova.
This appointment marks a logical continuation of the company's international development. For over two years, Coob Ads (formerly Admixer Media) has been operating as a Google Ads Sales Representative in Kazakhstan, Serbia, Slovenia, and Croatia, providing local expert support to advertisers and agencies.
Armenia - A Market with High Growth Potential
According to DataReportal, as of early 2025, Armenia had 2.37 million internet users, with an internet penetration rate of 80%.
The country's digital economy continues to grow due to the rising popularity of online services and the gradual expansion of e-commerce.
“Google has appointed Coob Ads as the official Google Ads Sales Representative in Armenia, Uzbekistan, Moldova, Azerbaijan, and Georgia to provide companies of all sizes access to local expertise. This partnership accelerates digital transformation and significant growth in Central and Eastern European countries, as well as Central Asia,” said Jake Norman, Director of Central & Eastern Europe Agency at Google.
What This Means for Business
Coob Ads will assist companies in Armenia in improving the effectiveness of their Google Ads campaigns by providing advertisers and agencies with free professional support. This includes:
strategic consulting for launching and scaling advertising campaigns;
support for working with Search, YouTube, and Display;
implementation of AI-based Google advertising campaigns, including Performance Max, AI Max for Search, and Smart Bidding;
educational webinars, workshops, and individual consultations.
The goal is simple: to help companies reduce customer acquisition costs, increase return on advertising spend (ROAS), and grow their business more effectively with Google's advertising solutions.
“At Coob Ads, we believe that advertising should be a growth tool, not just an expense item. Over the past two years, we have helped hundreds of agencies and advertisers transition from standard campaigns to high-performing AI-based strategies,” said Moica Rozhac, Global Program Director at Coob Ads.
About the Company
Coob Ads is part of the CoobX group, which previously operated under the Admixer Advertising brand. Since 2016, the company has been an official Google Marketing Platform Sales Partner.
How to Get Started
Advertisers and agencies in Armenia can contact Coob Ads for free consultation and expert support in planning, launching, and optimizing Google Ads campaigns.