Ֆինանսական գրագիտության երեքօրյա դասընթաց AI Camp-ում՝ Idram և IDBank
ԵՐԵՎԱՆ, 2 հուլիսի։ /ԱՌԿԱ/ Ֆինանսական գրագիտության երեքօրյա դասընթացներ անցկացվեցին AI Camp-ում, որը կազմակերպվել էր FAST հիմնադրամի կողմից, որտեղ մասնակցեցին ավելի քան 460 երիտասարդներ։ Idram և IDBank ընկերությունները ներկայացրեցին դասընթաց, որի ընթացքում քննարկվեցին ֆինանսական անվտանգության մեթոդները, ինչպես նաև ֆինանսական հիմունքները և ստարտափների ստեղծման առանձնահատկությունները։
Դասընթացները վարեցին IDBank-ի և Idram-ի հասարակական կապերի և սոցիալական պատասխանատվության վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը, IDBank-ի ավագ մարզիչ Գևորգ Դարախչյանը և Idram-ի և IDBank-ի թվային վճարումների հիմնական գործընկերների և նախագծերի բաժնի ղեկավար Ալբերտ Թունյանը։
Տաթևիկ Վարդևանյանը նշեց, որ ֆինանսական գրագիտությունը այսօր կենսական կարևորություն ունի. «Մենք ուրախ ենք լինել այստեղ, FAST հիմնադրամի կողմից կազմակերպված ամառային ճամբարում։ Երիտասարդների հետ շփումը ցույց տվեց, թե որքան մեծ է նրանց հետաքրքրությունը մեր դասընթացի նկատմամբ։ Նրանք ակտիվ մասնակցություն ունեցան և հարցեր տվեցին։ Մենք անկեղծորեն հույս ունենք, որ կարողացանք փոխանցել նրանց կարևոր գիտելիքներ, որոնց հիման վրա նրանք ապագայում կայուն և weighed ֆինանսական որոշումներ կկայացնեն»։
Ալբերտ Թունյանը հավելեց. «Մասնակիցների ոգևորությունը նկատելի էր։ Մենք քննարկեցինք գործիքները, որոնք նրանք կարող են օգտագործել ապագայում՝ իրենց ճանապարհը բացելու համար բիզնեսում։ Մենք նաև քննարկեցինք ստարտափների ստեղծման և զարգացման փուլերը։ Ես ուրախ կլինեմ, եթե շատերը ընտրեն հենց ձեռնարկատիրական ուղղությունը»։
FAST հիմնադրամի կրթական ծրագրերի ղեկավար Անուշ Այվազյանը նշեց. «Մենք բարձր ենք գնահատում Idram-ի և IDBank-ի հետ այս համագործակցությունը, որի շնորհիվ երիտասարդները հնարավորություն ունեցան զարգացնելու բիզնես մտածելակերպ և ձեռք բերելու վաճառքի հմտություններ ֆինանսական ոլորտում։ Մենք վստահ ենք, որ այս դասընթացը խոր ազդեցություն ունեցավ մասնակիցների վրա, նպաստելով իրենց ապագա բիզնես գաղափարների իրականացմանը»։

Трехдневный курс по финансовой грамотности в AI Camp фонда FAST: Idram&IDBank
ЕРЕВАН, 2 июля. /АРКА/. Для более чем 460 участников лагеря AI Camp, организованного фондом FAST, компании Idram и IDBank провели серию трехдневных курсов по финансовой грамотности. В эпоху столь стремительного развития технологий и искусственного интеллекта защита подростков в цифровом пространстве становится еще более важной задачей.
В этот раз курс по финансовой грамотности от Idram и IDBank имел два основных акцента: методы защиты от мошенничества, а также базовые финансовые понятия и особенности создания стартапов.
Курсы вели руководитель управления по коммуникациям и социальной ответственности IDBank и Idram Татевик Вардеванян, старший тренер IDBank Геворг Дарахчян, а также руководитель отдела ключевых партнеров и проектов цифровых платежей Idram и IDBank Альберт Тунян.
Руководитель управления по коммуникациям и социальной ответственности IDBank и Idram Татевик Вардеванян подчеркнула, что финансовая грамотность сегодня является жизненно важным навыком: «Мы рады находиться здесь, в летнем лагере, организованном фондом FAST. Общение с ребятами показало, насколько велик их интерес к нашему курсу финансовой грамотности. Они активно участвовали и задавали вопросы. Мы искренне надеемся, что смогли передать им важные знания, на основе которых в будущем они будут принимать стабильные и взвешенные финансовые решения».
Руководитель отдела ключевых партнеров и проектов цифровых платежей Idram и IDBank Альберт Тунян отметил: «Не заметить энтузиазм участников было невозможно. В ходе встречи мы обсудили инструментарий, который они смогут применять в будущем, чтобы прокладывать свой путь в сфере бизнеса. Мы также обсудили этапы создания и развития стартапов. Буду рад, если многие из них выберут именно предпринимательское направление».
Руководитель образовательных программ фонда FAST Ануш Айвазян отметила: «Мы высоко ценим это сотрудничество с Idram и IDBank, благодаря которому у ребят появилась возможность развить бизнес-мышление и приобрести навыки продаж в финансовой сфере. Мы уверены, что этот курс оказал глубокое влияние на участников, способствуя реализации их будущих бизнес-идей».