Ֆեդերալ պահուստային համակարգի նախագահ Քևին Ուարշը չորեքշաբթի օրը Եվրոպական կենտրոնական բանկի ֆորումում հայտարարեց, որ չի պատրաստվում որևէ նշան տալ, թե ինչ կարող է անել կենտրոնական բանկը այս ամսվա հանդիպմանը, սակայն նշեց, որ ինֆլյացիան շատ բարձր է:
«Մենք բոլորս զբաղված ենք գների կայունությամբ, դա կարող է չլինել մեր միակ գործը, բայց եթե կա ընդհանուր մի բան, որը ես լսեցի վերջին օրերին, դա արհեստական բանականության և արտադրողականության հարցերի նկատմամբ բաց միտումն է, սակայն մենք բոլորս տեսել ենք, որ գները շատ բարձր են», - ասաց Ուարշը CNBC-ի Սարա Այզենին:
Նա նաև նշեց, որ իր կողմից ներկայացված հինգ աշխատանքային խմբերի որոշ պաշտոնյաներ կտեղեկացվեն հաջորդ շաբաթ:
«Իմ հույսը, իմ ձգտումը, այն է, որ իննից տասներկու ամիս անց մենք կօգտագործենք նոր տեխնոլոգիաներ՝ հասկանալու համար, թե ինչ է տեղի ունենում իրական տնտեսությունում ժամանակակից իրական ժամանակում, ինչը մեզ կտեղադրի որպես կենտրոնական բանկիրներ ավելի լավ որոշումներ կայացնելու համար», - ավելացրեց Ուարշը:
Ուարշի հետ միասին խմբում էին նաև Եվրոպական կենտրոնական բանկի նախագահ Քրիստին Լագարդը, Անգլիայի կենտրոնական բանկի նախագահ Անդրեա Բեյլին և Կանադայի կենտրոնական բանկի նախագահ Տիֆ Մաքլեմը.

Глава Федеральной резервной системы Кевин Уарш в среду на Форуме центральных банков ЕЦБ заявил, что не собирается давать никаких сигналов о том, что может сделать центральный банк на своем заседании в этом месяце, но отметил, что инфляция слишком высока:
«Мы все занимаемся стабильностью цен, это может быть не единственная наша задача, но если есть что-то общее, что я услышал за последние несколько дней, так это открытость по вопросам ИИ, открытость по вопросам производительности, но мы все посмотрели вокруг и увидели, что цены слишком высоки», - сказал Уарш CNBC Саре Эйзен.
Новый глава центрального банка также сообщил, что некоторые сотрудники его пяти рабочих групп, которые он представил в прошлом месяце для изучения различных функций ФРС, будут объявлены на следующей неделе:
«Моя надежда, мое стремление заключается в том, что через девять-двенадцать месяцев мы будем использовать новые технологии, чтобы понимать, что происходит в реальной экономике в современном режиме реального времени, что позволит нам, как центральным банкирам, принимать более обоснованные решения», - добавил Уарш:
Помимо Уарша, в группе также были президент Европейского центрального банка Кристин Лагард, губернатор Банка Англии Эндрю Бейли и губернатор Банка Канады Тифф Маклем.