Երևանում ուժեղացվում է շինարարական փոշու վերահսկողությունը: Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմինը (ԲԸՏՄ) Երևանի քաղաքապետարանի հետ համատեղ իրականացնում է միջոցառումներ, որոնք ուղղված են մթնոլորտային օդի պահպանությանը և փոշու արտանետումների նվազեցմանը:
Այսօր տեղի ունեցած իրազեկում-հանդիպման ընթացքում ԲԸՏՄ ղեկավար Հովհաննես Մարտիրոսյանը կարևորել է տեղական ինքնակառավարման մարմինների աշխատանքների արդյունավետ կազմակերպումը, հատկապես շենքերի արտաքին երեսապատման, սալիկների հղկման, եզրաքարերի տեղադրման և այլ շինարարական աշխատանքների ընթացքում:
Հանդիպման ընթացքում ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն, որ վարչական շրջանների պատասխանատուները կմասնակցեն համատեղ վերահսկողական միջոցառումների կազմակերպմանը, որոնք կօգնեն բարձրացնել բնապահպանական պահանջների պահպանման մակարդակը:
ԲԸՏՄ-ն շարունակելու է համագործակցել պետական և տեղական ինքնակառավարման մարմինների հետ, որպեսզի բարելավվի Երևան քաղաքի մթնոլորտային օդի որակը:

В Ереване усиливается контроль за строительной пылью
В Ереване усиливается контроль за строительной пылью. Инспекционный орган по охране окружающей среды и недр (ИООН) совместно с мэрией Еревана проводит мероприятия, направленные на защиту атмосферного воздуха и снижение выбросов пыли:
На сегодняшней информационной встрече директор ИООН Геворг Мартиросян подчеркнул важность эффективной организации работы местных органов самоуправления, особенно во время внешней отделки зданий, шлифовки плитки, установки бордюров и других строительных работ:
В ходе встречи было достигнуто соглашение о том, что ответственные лица из административных округов примут участие в организации совместных контрольных мероприятий, которые помогут повысить уровень соблюдения экологических требований:
ИООН продолжит сотрудничество с государственными и местными органами власти для улучшения качества атмосферного воздуха в Ереване: