Միջազգային գիտական-մասնագիտական կոնֆերանսը «Էներգետիկական անվտանգություն Հարավային Կովկասում՝ Հայաստանի ընտրությունը» տեղի կունենա հուլիսի 4-ին Երևանում:
Միջոցառմանը մասնակցելու են գիտական և մասնագիտական համայնքի ներկայացուցիչներ, դիվանագիտական կորպուս, պետական կառույցներ և պրոֆեսիոնալ կազմակերպություններ, տեղեկացնում է Ռուսական տունը Հայաստանում:
Կոնֆերանսի հատուկ հյուրն է ռուսական թուրքոլոգ, քաղաքական գիտությունների դոկտոր Վլադիմիր Ավատկովը, ով հանդես կգա «Թուրքիայի էներգետիկական անվտանգություն՝ Հարավային Կովկաս» թեմայով զեկույցով:
Ինչպես նշում են կազմակերպիչները, կոնֆերանսի շրջանակներում նախատեսված են մասնագիտական ելույթներ և քննարկումներ, որոնք կծավալվեն էներգետիկական անվտանգության և տարածաշրջանի զարգացման հեռանկարների շուրջ:

В Ереване пройдет конференция по вопросам энергетической безопасности Южного Кавказа
Международная научно-экспертная конференция «Энергетическая безопасность Южного Кавказа: выбор Армении» состоится 4 июля в Ереване.
В мероприятии примут участие представители экспертного и научного сообщества, дипломатического корпуса, государственных структур и профильных организаций, сообщает Русский дом в Армении.
Специальным гостем конференции станет российский тюрколог, доктор политических наук Владимир Аватков. Он выступит с докладом «Энергетическая безопасность Турции: Южный Кавказ».
Как отмечают организаторы, в рамках конференции запланированы экспертные выступления и дискуссии, посвященные вопросам энергетической безопасности и перспективам развития региона.