Միջազգային գիտական-մասնագիտական կոնֆերանսը «Էներգետիկական անվտանգություն Հարավային Կովկասում՝ Հայաստանի ընտրությունը» տեղի կունենա հուլիսի 4-ին Երևանում:
Միջոցառմանը մասնակցելու են գիտական և մասնագիտական համայնքի ներկայացուցիչներ, դիվանագիտական կորպուս, պետական կառույցներ և պրոֆեսիոնալ կազմակերպություններ, տեղեկացնում է Ռուսական տունը Հայաստանում:
Կոնֆերանսի հատուկ հյուրն է ռուսական թուրքոլոգ, քաղաքական գիտությունների դոկտոր Վլադիմիր Ավատկովը, ով հանդես կգա «Թուրքիայի էներգետիկական անվտանգություն՝ Հարավային Կովկաս» թեմայով զեկույցով:
Ինչպես նշում են կազմակերպիչները, կոնֆերանսի շրջանակներում նախատեսված են մասնագիտական ելույթներ և քննարկումներ, որոնք կծավալվեն էներգետիկական անվտանգության և տարածաշրջանի զարգացման հեռանկարների շուրջ:

The international scientific and expert conference titled "Energy Security in the South Caucasus: Armenia's Choice" will take place on July 4 in Yerevan.
The event will feature representatives from the expert and academic community, the diplomatic corps, government structures, and relevant organizations, as reported by the Russian House in Armenia.
The special guest of the conference will be Russian Turkologist, Doctor of Political Sciences Vladimir Avatkov, who will present a report on "Energy Security of Turkey: The South Caucasus."
As noted by the organizers, the conference will include expert presentations and discussions focusing on energy security issues and the prospects for regional development.