Ավիացիոն անվտանգության եվրոպական գործակալությունը (EASA) նախազգուշացրել է ավիաընկերություններին շարունակել խուսափել Իրանի, Իրաքի և Լիբանանի օդային տարածքով թռիչքներից, ինչպես նաև ցուցաբերել առավելագույն զգուշություն Մերձավոր Արևելքի մնացած հատվածով թռչելիս, հաղորդում է CBS News-ը:
Իր թարմացված տեղեկագրում կարգավորող մարմինը նշել է, որ ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև հրադադարի ռեժիմի կայունությունը երկարաժամկետ հեռանկարում մնում է անորոշ, և պահպանվում է իրավիճակի լարվածության կտրուկ սրման վտանգը:
EASA-ն հայտնել է, որ սահմանափակումների վերաբերյալ հանձնարարականի ժամկետը երկարաձգում է մինչև հուլիսի 8-ը, այն դեպքում, երբ նախկինում նախազգուշացման գործողության ժամկետ էր սահմանված մինչև հուլիսի 1-ը:

The European Union Aviation Safety Agency (EASA) has warned airlines to continue avoiding flights through the airspace of Iran, Iraq, and Lebanon, as well as to exercise maximum caution when flying over the rest of the Middle East, according to CBS News.
In its updated bulletin, the regulator noted that the stability of the ceasefire between the U.S. and Iran remains uncertain in the long term, and there is a risk of a sharp escalation of tensions.
EASA has stated that the deadline for the restrictions has been extended to July 8, whereas the previous warning was set to expire on July 1.