ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը CNBC-ի Ժո Քեռնենի հետ հարցազրույցում պաշտպանել է իր family's business dealings, նշելով, որ նախագահի պաշտոնը այնքան ուժեղ է, որ նրա երեխաների ցանկացած գործողություն կարող է դիտվել որպես հակասություն:
«Եթե նրանք գնում են էներգաարդյունավետ բեռնատար, նրանք ունեն ներքին տեղեկություններ», - ասել է Թրամփը, ընդգծելով, որ իր երեխաները ենթարկվում են անսովոր լայն ուշադրության:
Թրամփը նշել է, որ 2025 թվականին, իր առաջին տարում Վաշինգտոնում, նա ստացել է ավելի քան 580 միլիոն դոլար կրիպտո-վաճառքներից, ներառյալ 515 միլիոն դոլար «World Liberty Financial» ընկերության վաճառքից:
Նա նշել է, որ իր բիզնես գործունեությունը օրինական է և որ նախագահները չեն պարտավոր լինում հրաժարվել իրենց ֆինանսական շահերից:
Թրամփը խոսել է նաև տնտեսության, շուկաների, Իրանի, Ֆեդերալ պահուստի և 2026 թվականի միջանկյալ ընտրությունների մասին:

Президент Дональд Трамп защищает бизнес-сделки своей семьи в эксклюзивном интервью CNBC
Президент США Дональд Трамп защитил бизнес-сделки своей семьи в интервью с Джо Кереном на CNBC, заявив, что президентская должность настолько мощна, что любое действие его детей может рассматриваться как конфликт интересов.
«Если они покупают энергоэффективный грузовик, у них есть внутренняя информация», - сказал Трамп, подчеркивая, что его дети подвергаются необычно широкому вниманию.
Трамп отметил, что в 2025 году, в первый год его возвращения в Белый дом, он заработал более 580 миллионов долларов на криптовалютных продажах, включая 515 миллионов долларов от продаж токенов «World Liberty Financial».
Он заявил, что его бизнес-деятельность законна и что президенты не обязаны отказываться от своих финансовых интересов.
Трамп также говорил о экономике, рынках, Иране, Федеральной резервной системе и промежуточных выборах 2026 года.