Տեղեկատվական և գովազդային արշավները ծառայությունների և ապրանքների համար, ինչպես նաև հաճախորդների հետ հաղորդակցությունը պետք է լինի նպատակային և արագ: Սա բիզնեսի հաջողության կարևոր նախապայման է:
Այս նպատակով Viva-ն մշակել է «Business Hub», ավտոմատացված ինքնասպասարկման հարթակ, որը թույլ է տալիս ընկերություններին SMS հաղորդագրություններ ուղարկել իրենց հաճախորդներին հարմարավետ վեբ միջավայրի միջոցով՝ առանց Viva այցելելու:
«Business Hub»-ի նպատակն է ստեղծել արդյունավետ և մատչելի առցանց հաղորդակցության գործիք իրավաբանական անձանց և անհատ ձեռնարկատերերի համար, որը աջակցում է ծառայությունների, բիզնես գործունեության և վաճառքների արագ տարածմանը: Բացի այդ, «Business Hub»-ը թույլ է տալիս ընկերություններին ուղարկել հաղորդագրություններ ոչ միայն Viva-ի բաժանորդներին, այլ նաև բոլոր հայկական մոբիլ օպերատորների բաժանորդներին:
«Business Hub»-ի միջոցով հնարավոր է ուղարկել ոչ միայն վաճառքի և մարքեթինգային արշավների հետ կապված գովազդային հաղորդագրություններ, այլ նաև գործարքային հաղորդագրություններ՝ հաճախորդների օգտագործած ծառայությունների կամ կատարած գործարքների մասին ոչ գովազդային տեղեկատվություն (օրինակ՝ ծառայության ակտիվացման կոդ): Յուրաքանչյուր ընկերություն կարող է SMS հաղորդագրություններ ուղարկել միայն իր հաճախորդների բազային:
«Այսօրվա թվային աշխարհում արագ և նպատակային հաղորդակցությունը հաճախորդների հետ արդյունավետ բիզնես գործունեության և վաճառքի աճի հիմնական նախապայմանն է: Մեզ համար կարևոր է, որ յուրաքանչյուր կազմակերպություն, անկախ իր գործունեությունից և չափից, ունենա մատչելի և արդյունավետ գործիքներ՝ իր զարգացման և մրցունակության խթանման համար: Մենք վստահ ենք, որ «Business Hub»-ը կօգնի ընկերություններին ավելի արդյունավետ հաղորդակցվել իրենց հաճախորդների հետ և կնպաստի նրանց կայուն աճին,» ասել է Viva-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
Ծառայությունը հասանելի է Հայաստանի Հանրապետությունում գրանցված իրավաբանական անձանց, անհատ ձեռնարկատերերին, ինչպես նաև օտար կազմակերպությունների ներկայացուցչություններին:
Գովազդային և գործարքային SMS-ների գինը Viva ցանցում կազմում է 10.5 AMD, մյուս հայկական մոբիլ ցանցերում՝ 11 AMD (ներառյալ ԱԱՀ):
Viva-ի «Business Hub» ծառայության առավելությունները.
- առցանց ծառայության ակտիվացում և էլեկտրոնային փաստաթղթերի ստորագրում առանց Viva այցելելու
- հարմարավետ վեբ միջավայր հաղորդագրություններ ուղարկելու և մանրամասն հաշվետվություններ ստանալու համար
- հաղորդագրությունների առաքման ժամանակացույց
- հետադարձ կապի տվյալների հավաքում և նպատակային խմբերի ստեղծում
- API ինտեգրման հնարավորություններ
- 24/7 հաճախորդների աջակցություն
Ամենակարևորը, Viva-ն երաշխավորում է հաճախորդների տվյալների բարձր մակարդակի պաշտպանություն և հաճախորդների տեղեկատվության գաղտնի օգտագործման երաշխիք:

Информационные и рекламные кампании для услуг и продуктов, а также коммуникация с клиентами должны быть целевыми и быстрыми. Это важное условие для успеха бизнеса.
С этой целью Viva разработала «Business Hub», автоматизированную платформу самообслуживания, которая позволяет компаниям отправлять SMS-сообщения своим клиентам через удобный веб-интерфейс без посещения Viva.
Цель «Business Hub» — создать экономически эффективный онлайн-инструмент коммуникации для юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, который поддерживает быстрое распространение информации о услугах, бизнес-активности и росте продаж. Более того, «Business Hub» позволяет компаниям отправлять сообщения не только абонентам Viva, но и абонентам всех мобильных операторов Армении.
С помощью «Business Hub» возможно отправлять не только рекламные сообщения, связанные с продажами и маркетинговыми кампаниями, но и транзакционные сообщения — непромоциональную информацию о услугах, которые используют клиенты, или транзакциях, которые они совершили (например, код активации услуги). Каждая компания может отправлять SMS-сообщения исключительно своей клиентской базе. «Business Hub» — это единственный сервис такого рода, предлагаемый в секторе мобильной связи.
«В современном цифровом мире быстрая и целевая коммуникация с клиентами является ключевым условием для эффективной работы бизнеса и роста продаж. Для нас важно, чтобы каждая организация, независимо от своей деятельности и размера, имела доступные и эффективные инструменты для содействия своему развитию и конкурентоспособности. Мы уверены, что «Business Hub» поможет компаниям более эффективно общаться с их клиентами и будет способствовать их устойчивому росту,» сказал генеральный директор Viva Армен Аветисян.
Сервис доступен юридическим лицам, зарегистрированным в Республике Армения, индивидуальным предпринимателям, а также представительствам иностранных организаций.
Цена рекламных и транзакционных SMS для сети Viva составляет 10.5 AMD, для других мобильных сетей в Республике Армения — 11 AMD (включая НДС).
Каковы преимущества сервиса «Business Hub» от Viva?
- онлайн-активация услуги и электронная подпись документов без посещения Viva
- удобный веб-интерфейс для отправки сообщений и получения подробных отчетов
- расписание доставки сообщений
- сбор контактных данных и создание целевых групп
- возможности интеграции API
- круглосуточная поддержка клиентов
Что наиболее важно, Viva обеспечивает высокий уровень защиты данных клиентов и гарантирует конфиденциальное использование информации клиентов.