Ավստրալիան մեծացնում է նավթի և գազի հետազոտությունները՝ ի պատասխան վերջին էներգետիկ անվտանգության խնդիրների, և այս տարի հետազոտությունների ծախսերը կգերազանցեն 1 միլիարդ դոլարը: Դաշնային և նահանգային իշխանությունները աջակցում են տեղական արտադրությանը՝ նվազեցնելով ներմուծման կախվածությունը:
Մեծ արտադրողները, այդ թվում՝ Santos-ը, առաջ են տանում մեծածավալ նավթի և գազի նախագծեր, ինչպիսիք են Dorado նավթի դաշտը և Beetaloo շեյլի ավազանը, որոնք կուժեղացնեն ներքին մատակարարումը և կաջակցեն LNG արտահանմանը:
Ավստրալիան, որը աշխարհում LNG-ի առաջատար արտահանողներից մեկն է, գնահատում է իր ներքին գազի հասանելիությունը ամեն եռամսյակում:
Վերջին էներգետիկ ճգնաժամը ստիպել է էներգետիկ ընկերություններին ակտիվացնել հետազոտական աշխատանքները՝ ապահովելու համար, որ ներքին մատակարարումը բավարար լինի:

Австралийская разведка нефти и газа на пороге ренессанса
Австралия увеличивает разведку нефти и газа в ответ на недавние проблемы с энергетической безопасностью, и в этом году расходы на разведку превысят 1 миллиард долларов. Федеральные и государственные власти поддерживают местное производство, чтобы снизить зависимость от импорта.
Крупные производители, такие как Santos, продвигают масштабные проекты в области нефти и газа, такие как нефтяное месторождение Dorado и сланцевый бассейн Beetaloo, которые укрепят внутренние поставки и поддержат экспорт LNG.
Австралия, одна из ведущих стран-экспортеров LNG в мире, оценивает доступность своего внутреннего газа каждый квартал.
Недавний энергетический кризис дал энергетическим компаниям возможность активизировать разведку, чтобы гарантировать, что внутренние поставки будут удовлетворены.