AI Camp-ի շրջանակներում, որը կազմակերպել է FAST հիմնադրամը, Idram և IDBank ընկերությունները անցկացրել են երեքօրյա ֆինանսական գրագիտության դասընթաց, որին մասնակցել են ավելի քան 460 երիտասարդներ: Այս դասընթացի նպատակն էր երիտասարդներին ապահովել անհրաժեշտ գիտելիքներով, որպեսզի նրանք կարողանան կայացնել կայուն և weighed ֆինանսական որոշումներ:
Դասընթացի ընթացքում քննարկվել են ֆինանսական կեղծիքներից պաշտպանվելու մեթոդները, ինչպես նաև հիմնարար ֆինանսական հասկացությունները և ստարտափների ստեղծման առանձնահատկությունները:
Դասընթացը վարել են IDBank-ի և Idram-ի հասարակայնության հետ կապերի և սոցիալական պատասխանատվության բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը, IDBank-ի ավագ մարզիչ Գևորգ Դարախչյանը, և Idram-ի և IDBank-ի թվային վճարումների գլխավոր գործընկերների և նախագծերի բաժնի ղեկավար Ալբերտ Թունյանը:
Տաթևիկ Վարդևանյանը նշել է, որ ֆինանսական գրագիտությունը այսօր կյանքի կարևոր հմտություն է: «Մենք ուրախ ենք լինել այստեղ, FAST հիմնադրամի կազմակերպած ամառային ճամբարում: Երիտասարդների հետ շփումը ցույց տվեց, թե որքան մեծ է նրանց հետաքրքրությունը մեր ֆինանսական գրագիտության դասընթացի նկատմամբ: Նրանք ակտիվ մասնակցում էին և հարցեր էին տալիս: Մենք անկեղծորեն հույս ունենք, որ կարողացանք փոխանցել նրանց կարևոր գիտելիքներ, որոնց հիման վրա նրանք հետագայում կայացնեն կայուն և weighed ֆինանսական որոշումներ»:

В рамках AI Camp, организованного фондом FAST, компании Idram и IDBank провели трехдневный курс по финансовой грамотности, в котором приняли участие более 460 молодых людей. Цель этого курса заключалась в том, чтобы обеспечить молодежь необходимыми знаниями для принятия стабильных и взвешенных финансовых решений:
В ходе курса обсуждались методы защиты от мошенничества, а также основные финансовые понятия и особенности создания стартапов:
Курс вели Татевик Вардеванян, руководитель управления по коммуникациям и социальной ответственности IDBank и Idram, Геворг Дарахчян, старший тренер IDBank, и Альберт Тунян, руководитель отдела ключевых партнеров и проектов цифровых платежей Idram и IDBank:
Татевик Вардеванян отметила, что финансовая грамотность сегодня является жизненно важным навыком: «Мы рады находиться здесь, в летнем лагере, организованном фондом FAST. Общение с ребятами показало, насколько велик их интерес к нашему курсу финансовой грамотности. Они активно участвовали и задавали вопросы. Мы искренне надеемся, что смогли передать им важные знания, на основе которых в будущем они будут принимать стабильные и взвешенные финансовые решения»: