Սևծովյան առևտրի և զարգացման բանկի (BSTDB) գործառնական ռիսկերի կառավարման դեպարտամենտի տնօրեն Արթուր Նախշիկյանն ընտրվել է Յունիբանկի Խորհրդի անկախ անդամ։ Համապատասխան որոշումն ընդունվել է 2026 թվականի հունիսի 22-ին կայացած «Յունիբանկ» ԲԲԸ-ի բաժնետերերի տարեկան ընդհանուր ժողովում։
Արթուր Նախշիկյանը վերջին քսան տարիների ընթացքում ֆինանսական ոլորտում, այդ թվում՝ ՀՀ կենտրոնական բանկում զբաղեցրել է ղեկավար պաշտոններ:
Նա հանդիսանում է նաև Հայաստանի կենտրոնական դեպոզիտարիայի և «Տնտեսական զարգացման և հետազոտությունների կենտրոն» ոչ առևտրային կազմակերպության Խորհրդի անդամ:
Ընդհանուր ժողովը հաստատել է նաև Յունիբանկի Խորհրդի հետևյալ կազմը՝ Գագիկ Զաքարյան (նախագահ), Ջորջ Պիսկով, Վարդան Աթայան, Ֆիլիպ Ռենե Մարկ Դելմոտտ (անկախ անդամ), Ռուբեն Ինջիկյան (անկախ անդամ), Կարինե Մինասյան (անկախ անդամ) և Արթուր Նախշիկյան (անկախ անդամ)։

Директор департамента управления операционными рисками Черноморского банка торговли и развития (BSTDB) Артур Нахшикян был избран независимым членом Совета Юнибанка. Соответствующее решение было принято на годовом общем собрании акционеров Юнибанка, состоявшемся 22 июня 2026 года.
Артур Нахшикян занимал руководящие должности в финансовом секторе, в том числе в Центральном банке РА, на протяжении последних двадцати лет.
Он также является членом Совета Центрального депозитария Армении и некоммерческой организации «Центр экономического развития и исследований».
Общее собрание также утвердило состав Совета Юнибанка, в который вошли: Гагик Закарян (председатель), Джордж Писков, Вардн Атаян, Филип Рене Марк Дельмонт (независимый член), Рубен Инджикян (независимый член), Карине Минасян (независимый член) и Артур Нахшикян (независимый член).