Արթուր Նախշիկյան ընտրվել է Յունիբանկի խորհրդի անդամ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 հունիսի. /ԱՌԿԱ/. Չեռնոմորսկի առևտրի և զարգացման բանկի գործառնական ռիսկերի կառավարման բաժնի տնօրեն Արթուր Նախշիկյանը մտել է Յունիբանկի խորհրդի կազմ:
Այս որոշումը ընդունվել է բանկի բաժնետերերի ընդհանուր ժողովում, որը տեղի է ունեցել հունիսի 22-ին:
Վերջին 20 տարիների ընթացքում Արթուր Նախշիկյանը զբաղեցրել է մի շարք ղեկավար պաշտոններ ֆինանսական ոլորտում, այդ թվում՝ Հայաստանի կենտրոնական բանկում: Այս պահին նա նաև Հայաստանի կենտրոնական դեսպոզիտարի խորհրդի անդամ է և «Տնտեսական զարգացման և հետազոտությունների կենտրոն» ոչ շահույթ կազմակերպության անդամ:
Յունիբանկի խորհուրդը հաստատվել է հետևյալ կազմով՝ Գագիկ Զաքարյան (նախագահ), Ջորջ Պիսկով, Վարդան Աթայան, Ֆիլիպ Ռենե Մարկ Դելմոթ (անկախ անդամ), Ռուբեն Ինդջիկյան (անկախ անդամ), Կարինե Մինասյան (անկախ անդամ) և Արթուր Նախշիկյան (անկախ անդամ):

YEREVAN, June 30. /ARKA/. Arthur Nakshikyan, the Director of the Department of Operational Risk Management at the Black Sea Trade and Development Bank, has been elected to the Council of Unibank.
This decision was made at the bank's General Shareholders' Meeting held on June 22, 2026.
Over the past 20 years, Arthur Nakshikyan has held several managerial positions in the financial sector, including at the Central Bank of Armenia. He is currently a member of the Council of the Central Depository of Armenia and a member of the non-profit organization 'Center for Economic Development and Research'.
The Council of Unibank has been approved with the following composition: Gagik Zakaryan (Chairman), George Piskov, Vardan Atayan, Philippe Rene Mark Delmott (independent member), Ruben Indzhikyan (independent member), Karine Minasyan (independent member), and Arthur Nakshikyan (independent member).