Արթուր Նախշիկյան ընտրվել է Յունիբանկի խորհրդի անդամ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 հունիսի. /ԱՌԿԱ/. Չեռնոմորսկի առևտրի և զարգացման բանկի գործառնական ռիսկերի կառավարման բաժնի տնօրեն Արթուր Նախշիկյանը մտել է Յունիբանկի խորհրդի կազմ:
Այս որոշումը ընդունվել է բանկի բաժնետերերի ընդհանուր ժողովում, որը տեղի է ունեցել հունիսի 22-ին:
Վերջին 20 տարիների ընթացքում Արթուր Նախշիկյանը զբաղեցրել է մի շարք ղեկավար պաշտոններ ֆինանսական ոլորտում, այդ թվում՝ Հայաստանի կենտրոնական բանկում: Այս պահին նա նաև Հայաստանի կենտրոնական դեսպոզիտարի խորհրդի անդամ է և «Տնտեսական զարգացման և հետազոտությունների կենտրոն» ոչ շահույթ կազմակերպության անդամ:
Յունիբանկի խորհուրդը հաստատվել է հետևյալ կազմով՝ Գագիկ Զաքարյան (նախագահ), Ջորջ Պիսկով, Վարդան Աթայան, Ֆիլիպ Ռենե Մարկ Դելմոթ (անկախ անդամ), Ռուբեն Ինդջիկյան (անկախ անդամ), Կարինե Մինասյան (անկախ անդամ) և Արթուր Նախշիկյան (անկախ անդամ):

Артур Нахшикян избран членом Совета Юнибанка
ЕРЕВАН, 30 июня. /АРКА/. Директор департамента по управлению операционными рисками Черноморского банка торговли и развития Артур Нахшикян вошел в состав Совета ОАО «Юнибанк».
Соответствующее решение было принято на Общем собрании акционеров банка, состоявшемся 22 июня 2026 года.
За последние 20 лет Артур Нахшикян занимал ряд руководящих должностей в финансовом секторе, в том числе в Центральном банке Армении. В настоящее время является членом Совета Центрального депозитария Армении и некоммерческой организации «Центр экономического развития и исследований».
Совет ОАО «Юнибанк» утвержден в следующем составе: Гагик Закарян (председатель), Джордж Писков, Вардан Атаян, Филипп Рене Марк Дельмотт (независимый член), Рубен Инджикян (независимый член), Карине Минасян (независимый член) и Артур Нахшикян (независимый член).