ԵՐԵՎԱՆ, 30 հունիսի. /ԱՌԿԱ/. Չեռնոմորսկի առևտրի և զարգացման բանկի գործող ռիսկերի կառավարման վարչության տնօրեն Արտուր Նախշիկյանը մտել է Յունիբանկի խորհրդի կազմում:
Համապատասխան որոշումը կայացվել է բանկի բաժնետերերի ընդհանուր ժողովի ժամանակ, որը տեղի է ունեցել 2026 թվականի հունիսի 22-ին:
Վերջին 20 տարիների ընթացքում Արտուր Նախշիկյանը զբաղեցրել է մի շարք ղեկավար պաշտոններ ֆինանսական ոլորտում, այդ թվում՝ Հայաստանի կենտրոնական բանկում: Ներկայումս նա հանդիսանում է Հայաստանի կենտրոնական դեպոզիտարի խորհրդի անդամ և «Տնտեսական զարգացման և հետազոտությունների կենտրոն» ոչ առևտրային կազմակերպության անդամ:
Յունիբանկի խորհուրդն ընտրվել է հետևյալ կազմով՝ Գագիկ Զաքարյան (նախագահ), Ջորջ Պիսկով, Վարդան Ատայան, Ֆիլիպ Ռենե Մարկ Դելմոտտ (անկախ անդամ), Ռուբեն Ինջիկյան (անկախ անդամ), Կարինե Մինասյան (անկախ անդամ) և Արտուր Նախշիկյան (անկախ անդամ):

Артур Нахшикян избран членом Совета Юнибанка
ЕРЕВАН, 30 июня. /АРКА/. Директор департамента по управлению операционными рисками Черноморского банка торговли и развития Артур Нахшикян вошел в состав Совета ОАО «Юнибанк».
Соответствующее решение было принято на Общем собрании акционеров банка, состоявшемся 22 июня 2026 года.
За последние 20 лет Артур Нахшикян занимал ряд руководящих должностей в финансовом секторе, в том числе в Центральном банке Армении. В настоящее время является членом Совета Центрального депозитария Армении и некоммерческой организации «Центр экономического развития и исследований».
Совет ОАО «Юнибанк» утвержден в следующем составе: Гагик Закарян (председатель), Джордж Писков, Вардан Атаян, Филипп Рене Марк Дельмотт (независимый член), Рубен Инджикян (независимый член), Карине Минасян (независимый член) и Артур Нахшикян (независимый член).