ԵՐԵՎԱՆ, 30 հունիսի. /ԱՌԿԱ/. Չեռնոմորսկի առևտրի և զարգացման բանկի գործող ռիսկերի կառավարման վարչության տնօրեն Արտուր Նախշիկյանը մտել է Յունիբանկի խորհրդի կազմում:
Համապատասխան որոշումը կայացվել է բանկի բաժնետերերի ընդհանուր ժողովի ժամանակ, որը տեղի է ունեցել 2026 թվականի հունիսի 22-ին:
Վերջին 20 տարիների ընթացքում Արտուր Նախշիկյանը զբաղեցրել է մի շարք ղեկավար պաշտոններ ֆինանսական ոլորտում, այդ թվում՝ Հայաստանի կենտրոնական բանկում: Ներկայումս նա հանդիսանում է Հայաստանի կենտրոնական դեպոզիտարի խորհրդի անդամ և «Տնտեսական զարգացման և հետազոտությունների կենտրոն» ոչ առևտրային կազմակերպության անդամ:
Յունիբանկի խորհուրդն ընտրվել է հետևյալ կազմով՝ Գագիկ Զաքարյան (նախագահ), Ջորջ Պիսկով, Վարդան Ատայան, Ֆիլիպ Ռենե Մարկ Դելմոտտ (անկախ անդամ), Ռուբեն Ինջիկյան (անկախ անդամ), Կարինե Մինասյան (անկախ անդամ) և Արտուր Նախշիկյան (անկախ անդամ):

Artur Nakhshikyan elected to the Board of Unibank
YEREVAN, June 30. /ARKA/. Artur Nakhshikyan, the director of the operational risk management department at the Black Sea Trade and Development Bank, has been elected to the Board of Unibank.
The decision was made at the bank's general shareholders' meeting held on June 22, 2026.
Over the past 20 years, Artur Nakhshikyan has held several senior positions in the financial sector, including at the Central Bank of Armenia. He is currently a member of the Board of the Central Depository of Armenia and a non-profit organization called the Center for Economic Development and Research.
The Board of Unibank is composed of the following members: Gagik Zakaryan (chairman), George Piskov, Vardan Atayan, Philippe René Mark Delmotte (independent member), Ruben Indzhikyan (independent member), Karine Minasyan (independent member), and Artur Nakhshikyan (independent member).