Արմենիան ձգտում է խորացնել հարաբերությունները ԵՄ-ի հետ
2026 թվականի հուլիսի 1-ին, Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը ընդունել է Գերմանիայի Բունդեսթագի պատվիրակությունը, որը գլխավորում էր արտաքին գործերի կոմիտեի նախագահ Յոհանես Ֆոլկմանը:
Ռուբինյանը, ողջունելով հյուրերին, ընդգծել է, որ Հայաստանը ձգտում է խորացնել հարաբերությունները Եվրոպական Միության հետ և բարձր է գնահատել հայ-գերմանական համագործակցությունը այս համատեքստում:
Նա պատասխանել է պատվիրակության անդամների հարցերին, քննարկելով խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքները և հետագա աշխատանքներն ու ծրագրերը:

Armenia seeks to deepen relations with the EU
On July 1, 2026, Vice-Speaker of the National Assembly of Armenia Ruben Rubinyan received a delegation led by Johannes Volkman, Chairman of the Bundestag Subcommittee on Crisis Prevention, Strategic Foresight, Stabilization, and Peace Promotion:
Welcoming the guests, Rubinyan emphasized Armenia's desire to deepen relations with the EU and highly appreciated Armenian-German cooperation in this context. The Vice-Speaker answered questions from the delegation members, discussing the outcomes of the parliamentary elections as well as future work and programs.