Արմենիան ձգտում է խորացնել հարաբերությունները ԵՄ-ի հետ
2026 թվականի հուլիսի 1-ին, Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը ընդունել է Գերմանիայի Բունդեսթագի պատվիրակությունը, որը գլխավորում էր արտաքին գործերի կոմիտեի նախագահ Յոհանես Ֆոլկմանը:
Ռուբինյանը, ողջունելով հյուրերին, ընդգծել է, որ Հայաստանը ձգտում է խորացնել հարաբերությունները Եվրոպական Միության հետ և բարձր է գնահատել հայ-գերմանական համագործակցությունը այս համատեքստում:
Նա պատասխանել է պատվիրակության անդամների հարցերին, քննարկելով խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքները և հետագա աշխատանքներն ու ծրագրերը:

1 июля 2026 года заместитель председателя Национального собрания РА Рубен Рубинян принял делегацию во главе с председателем подкомитета Бундестага по предотвращению кризисов, стратегическому прогнозированию, стабилизации и содействию миру, Комитета по иностранным делам парламента ФРГ Йоханнесом Фолькманном:
Приветствуя гостей, Рубен Рубинян подчеркнул стремление Армении к углублению отношений с ЕС и высоко оценил армяно-германское сотрудничество в этом контексте. Заместитель председателя Национального собрания ответил на вопросы членов делегации, затронув итоги парламентских выборов, а также дальнейшую работу и программы.