Արհեստական բանականությունը, թատրոններն ու համերգները
Վերջին տարիներին արհեստական բանականությունը արագորեն փոխում է տարբեր ոլորտներ: Միջոցառումների կազմակերպման ոլորտը ևս բացառություն չէ։ Եթե նախկինում տեխնոլոգիան հիմնականում կիրառվում էր առանձին գործընթացների ավտոմատացման համար, ապա այսօր արհեստական բանականությունը ներգրավված է միջոցառումների ամբողջ շղթայում՝ սկսած մարքեթինգից և հաճախորդների սպասարկումից մինչև տվյալների վերլուծություն, վաճառքների կանխատեսում և անհատականացված առաջարկների ձևավորում:
AI-ի կիրառումը հնարավորություն է տալիս կազմակերպիչներին ավելի լավ հասկանալ լսարանի վարքագիծը, արագ մշակել մեծածավալ տվյալներ, օպտիմալացնել գովազդային արշավները և բարձրացնել աշխատանքի արդյունավետությունը։ Միևնույն ժամանակ օգտատերերը ստանում են ավելի արագ սպասարկում, անհատականացված առաջարկներ և անհրաժեշտ տեղեկատվությունը՝ ընդամենը մի քանի վայրկյանում:
Այս ուղղությամբ զարգացում է արձանագրում նաև միջոցառումների տոմսերի վաճառքի Eventhub հարթակը։ Ընկերությունում AI գործիքներն արդեն կիրառվում են մարքեթինգի, ծրագրավորման, վերլուծության և բիզնես գործընթացների կառավարման տարբեր ուղղություններում։ Այս մոտեցման շնորհիվ ստեղծվել է ավելի քան 30 ներքին գործիք և լուծում, որոնք նպաստում են աշխատանքի արդյունավետության բարձրացմանն ու ծառայությունների մատուցման արագացմանը:
AI գործիքները կիրառվում են նաև հաճախորդների հետ հաղորդակցությունում։ Eventhub-ի կայքում և Telegram-ում գործում է AI+ օգնական Նարեն, որը հնարավորություն է տալիս վայրկյանների ընթացքում ստանալ տեղեկություններ միջոցառումների, տոմսերի և պատվերների վերաբերյալ՝ նվազեցնելով սպասման ժամանակը և պարզեցնելով օգտատերերի փորձառությունը:
AI-ի կիրառմանը զուգահեռ Eventhub-ը շարունակում է զարգացնել նաև հարթակի տեխնոլոգիական հնարավորությունները։ Վերջին ամիսներին ներդրվել են Add to Calendar, Share Event, միջոցառումների գնահատման համակարգը, «Ձեզ կարող է հետաքրքրել» առաջարկությունների բաժինը, ինչպես նաև փորձառությունների (կինո, արվեստ, գաստրոնոմիա, արկածներ և այլն) նոր կատեգորիան:
Ընկերությունում վստահ են, որ արհեստական բանականությունը շարունակելու է առանցքային դեր ունենալ հարթակի զարգացման գործում՝ օգնելով ստեղծել ավելի արագ, ճկուն և հարմարավետ ծառայություններ ինչպես միջոցառումների կազմակերպիչների, այնպես էլ այցելուների համար:

Искусственный интеллект, театры и концерты
В последние годы искусственный интеллект быстро меняет различные сферы. Сфера организации мероприятий не является исключением. Если раньше технологии в основном использовались для автоматизации отдельных процессов, то сегодня искусственный интеллект вовлечен во всю цепочку мероприятий — начиная от маркетинга и обслуживания клиентов до анализа данных, прогнозирования продаж и формирования персонализированных предложений.
Применение ИИ позволяет организаторам лучше понимать поведение аудитории, быстро обрабатывать большие объемы данных, оптимизировать рекламные кампании и повышать эффективность работы. В то же время пользователи получают более быстрое обслуживание, персонализированные предложения и необходимую информацию всего за несколько секунд.
В этом направлении также наблюдается развитие платформы Eventhub, занимающейся продажей билетов на мероприятия. В компании уже применяются инструменты ИИ в различных направлениях маркетинга, программирования, анализа и управления бизнес-процессами. Благодаря этому подходу было создано более 30 внутренних инструментов и решений, способствующих повышению эффективности работы и ускорению предоставления услуг.
Инструменты ИИ также используются в общении с клиентами. На сайте Eventhub и в Telegram работает AI+ помощник Нара, который позволяет за считанные секунды получать информацию о мероприятиях, билетах и заказах, сокращая время ожидания и упрощая опыт пользователей.
Параллельно с применением ИИ Eventhub продолжает развивать и технологические возможности платформы. В последние месяцы были внедрены функции «Добавить в календарь», «Поделиться событием», система оценки мероприятий, раздел «Вам может понравиться», а также новые категории опыта (кино, искусство, гастрономия, приключения и т.д.).
В компании уверены, что искусственный интеллект продолжит играть ключевую роль в развитии платформы, помогая создавать более быстрые, гибкие и удобные услуги как для организаторов мероприятий, так и для посетителей.