Արդշինբանկը ճանաչվել է Հայաստանի լավագույն բանկը չորս անվանակարգերում Global Banking & Finance Review Awards-ի տարբերակով
Լուրեր | 2026/06/29 14:34
Արդշինբանկը հաղթել է միջազգային մրցանակաբաշխությունում
ԵՐԵՎԱՆ, 29 հունիսի. /ԱՌԿԱ/. Արդշինբանկը դարձել է հաղթող միջազգային Global Banking & Finance Review Awards 2026 մրցանակաբաշխությունում՝ ստանալով «Լավագույն մանրածախ բանկ», «Լավագույն private banking բանկ», «Լավագույն կորպորատիվ բանկ» և «Լավագույն բանկ կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ոլորտում» անվանակարգերում:
«Մենք անկեղծորեն շնորհավորում ենք Արդշինբանկին հաղթանակի առթիվ այս չորս անվանակարգերում: Բանկի ձեռքբերումները արտացոլում են բարձր որակի, նորարարությունների և սոցիալական պատասխանատվության մակարդակը, որոնք առանձնացնում են ժամանակակից ֆինանսական ոլորտի առաջատարներին»,- նշել է Global Banking & Finance Review-ի գլխավոր խմբագիր Բառնալի Փալ Սինհան:
Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը նշել է. «Մեր համար մեծ պատիվ է լինել Global Banking & Finance Review Awards մրցանակի հաղթող այս չորս անվանակարգերում: Սա մեր թիմի պրոֆեսիոնալիզմի, մեր հաճախորդների վստահության և տարիների ընթացքում ձեռք բերված փորձի արտացոլումն է: Մանրածախ, մասնավոր և կորպորատիվ բանկինգի ոլորտներում, ինչպես նաև կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ոլորտում մեր առաջնորդությունը հաստատում է, որ Արդշինբանկը շարունակաբար սահմանում է ամենաբարձր չափանիշները Հայաստանի բանկային ոլորտում:
Արդշինբանկը Հայաստանի առաջատար բանկերից մեկն է, որը առաջարկում է լայնածավալ բանկային ծառայություններ, ներառյալ մանրածախ, կորպորատիվ, ներդրումային և մասնավոր բանկային ծառայություններ: Բանկը սպասարկում է ավելի քան 580,000 հաճախորդ, իսկ նրա թիմում աշխատում է ավելի քան 2,300 աշխատակից: Բանկի գործունեությունը կարգավորվում է Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկի կողմից:

Ardshinbank Recognized as the Best Bank in Armenia in Four Nominations by Global Banking & Finance Review Awards
News | 2026/06/29 14:34
Ardshinbank wins international award
YEREVAN, June 29. /ARKA/. Ardshinbank has been awarded the Global Banking & Finance Review Awards 2026 in four categories: 'Best Retail Bank,' 'Best Private Banking Bank,' 'Best Corporate Bank,' and 'Best Bank in Corporate Social Responsibility' (CSR).
'We sincerely congratulate Ardshinbank on winning in four categories of the Global Banking & Finance Review Awards 2026. The bank's achievements reflect a high level of quality, innovation, and social responsibility that distinguishes modern leaders in the financial sector,' said Barnali Pal Sinha, Editor-in-Chief of Global Banking & Finance Review.
Commenting on the bank's high recognition, Ardshinbank's Chairman Artak Ananyan noted: 'For Ardshinbank, it is a great honor to be recognized as a winner of the Global Banking & Finance Review Awards in four categories. This reflects the professionalism and dedication of our team, the trust of our clients, and the experience accumulated over many years of work. The recognition of leadership in retail, private, and corporate banking, as well as corporate social responsibility, confirms that Ardshinbank continues to set the highest standards in the banking sector of Armenia.'
Ardshinbank is a leading bank in Armenia, offering a wide range of universal banking services, including retail, corporate, investment, and private banking services. The bank serves over 580,000 clients, supported by more than 2,300 employees. Its developed multi-channel service platform includes 73 branches across the country. The bank's activities are regulated by the Central Bank of the Republic of Armenia.