Արդշինբանկը ճանաչվել է Հայաստանի լավագույն բանկը չորս անվանակարգերում Global Banking & Finance Review Awards-ի տարբերակով
Լուրեր | 2026/06/29 14:34
Արդշինբանկը հաղթել է միջազգային մրցանակաբաշխությունում
ԵՐԵՎԱՆ, 29 հունիսի. /ԱՌԿԱ/. Արդշինբանկը դարձել է հաղթող միջազգային Global Banking & Finance Review Awards 2026 մրցանակաբաշխությունում՝ ստանալով «Լավագույն մանրածախ բանկ», «Լավագույն private banking բանկ», «Լավագույն կորպորատիվ բանկ» և «Լավագույն բանկ կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ոլորտում» անվանակարգերում:
«Մենք անկեղծորեն շնորհավորում ենք Արդշինբանկին հաղթանակի առթիվ այս չորս անվանակարգերում: Բանկի ձեռքբերումները արտացոլում են բարձր որակի, նորարարությունների և սոցիալական պատասխանատվության մակարդակը, որոնք առանձնացնում են ժամանակակից ֆինանսական ոլորտի առաջատարներին»,- նշել է Global Banking & Finance Review-ի գլխավոր խմբագիր Բառնալի Փալ Սինհան:
Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը նշել է. «Մեր համար մեծ պատիվ է լինել Global Banking & Finance Review Awards մրցանակի հաղթող այս չորս անվանակարգերում: Սա մեր թիմի պրոֆեսիոնալիզմի, մեր հաճախորդների վստահության և տարիների ընթացքում ձեռք բերված փորձի արտացոլումն է: Մանրածախ, մասնավոր և կորպորատիվ բանկինգի ոլորտներում, ինչպես նաև կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ոլորտում մեր առաջնորդությունը հաստատում է, որ Արդշինբանկը շարունակաբար սահմանում է ամենաբարձր չափանիշները Հայաստանի բանկային ոլորտում:
Արդշինբանկը Հայաստանի առաջատար բանկերից մեկն է, որը առաջարկում է լայնածավալ բանկային ծառայություններ, ներառյալ մանրածախ, կորպորատիվ, ներդրումային և մասնավոր բանկային ծառայություններ: Բանկը սպասարկում է ավելի քան 580,000 հաճախորդ, իսկ նրա թիմում աշխատում է ավելի քան 2,300 աշխատակից: Բանկի գործունեությունը կարգավորվում է Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկի կողմից:

Ардшинбанк признан лучшим банком Армении в четырех номинациях по версии Global Banking & Finance Review Awards
Новости | 2026/06/29 14:34
Ардшинбанк стал победителем международной премии
ЕРЕВАН, 29 июня. /АРКА/. Ардшинбанк стал победителем международной премии Global Banking & Finance Review Awards 2026 сразу в четырех номинациях: «Лучший розничный банк», «Лучший банк в сфере private banking», «Лучший корпоративный банк», а также «Лучший банк в области корпоративной социальной ответственности» (CSR).
«Мы искренне поздравляем Ардшинбанк с победой сразу в четырех номинациях премии Global Banking & Finance Review Awards 2026. Достижения банка отражают высокий уровень качества, инноваций и социальной ответственности, которые отличают современных лидеров финансовой отрасли», - отметила главный редактор Global Banking & Finance Review Барнали Пал Синха.
Комментируя высокую оценку деятельности банка, председатель правления Ардшинбанка Артак Ананян отметил: «Для Ардшинбанка большая честь быть признанным победителем Global Banking & Finance Review Awards сразу в четырех номинациях. Это отражение профессионализма и преданности нашей команды, доверия наших клиентов и опыта, накопленного за многие годы работы. Признание лидерства одновременно в сфере розничного, частного и корпоративного банкинга, а также корпоративной социальной ответственности подтверждает, что Ардшинбанк продолжает устанавливать самые высокие стандарты в банковской отрасли Армении».
Ардшинбанк - ведущий банк Армении. Он предоставляет широкий спектр универсальных банковских услуг, предлагая решения в области розничного, корпоративного, инвестиционного, а также частного банковского обслуживания и управления активами. Банк обслуживает более 580 000 клиентов, которых сопровождают свыше 2 300 сотрудников. Деятельность банкa регулируется Центральным банком Республики Армения.