Evocabank-ը առաջարկում է բացել առարկայազուրկ մետաղական հաշիվներ, որոնք նախատեսված են անկանխիկ ոսկու հաշվառման համար: Այս հաշիվները հնարավորություն են ընձեռում խնայողություններ կատարել անկանխիկ ոսկով, ինչպես նաև ավելացնել դրանք՝ միջազգային շուկայում ոսկու գնի բարձրացման շնորհիվ:
Հիմնական պայմաններ
- Հաշիվներ ենք բացում ռեզիդենտ և ոչ ռեզիդենտ հաճախորդների համար, միայն 999.9 հարգի ոսկով, առանց նվազագույն մնացորդի պահանջի: Մեզ մոտ կարելի է գնել անկանխիկ ոսկի՝ սկսած 31 գրամից (ոսկու գնանշումը կատարվում է գրամով): Մեր կայքում հրապարակվում են ոսկու գնանշման օրական տվյալները, որոնք փոփոխվում են՝ կախված միջազգային շուկաներում ոսկու գնից:
- Հաշիվներում անկանխիկ ոսկին հաշվառում ենք դրամով` ՀՀ Կենտրոնական բանկի հայտարարած հաշվարկային գնով և կշռային (գրամային) արտահայտությամբ՝ 0.01 գրամ ճշտությամբ կամ տրոյական ունցիաներով՝ 0.001 տրոյական ունցիա ճշտությամբ:
- Մետաղական հաշիվներ բացելիս ղեկավարվում ենք ՀՀ օրենսդրությամբ, ՀՀ Կենտրոնական բանկի նորմատիվ ակտերով:

Безметаллические металлические счета для безналичного учета золота
Evocabank предлагает открыть безметаллические металлические счета, предназначенные для безналичного учета золота. Эти счета позволяют делать накопления безналичным золотом, а также увеличивать их благодаря росту цен на золото на международных рынках.
• Счета открываются для резидентов и нерезидентов, только с золотом 999.9 пробы, без требования минимального остатка. У нас можно купить безналичное золото начиная с 31 грамма (цена на золото указывается за грамм). На нашем сайте публикуются ежедневные данные о ценах на золото, которые меняются в зависимости от цен на международных рынках.
• На счетах безналичное золото учитывается в драмах по расчетной цене, объявленной Центральным банком РА, и в весовом выражении с точностью до 0.01 грамма или в тройских унциях с точностью до 0.001 тройской унции.
• При открытии металлических счетов мы руководствуемся законодательством РА и нормативными актами Центрального банка РА.