Evocabank-ը առաջարկում է բացել առարկայազուրկ մետաղական հաշիվներ, որոնք նախատեսված են անկանխիկ ոսկու հաշվառման համար: Այս հաշիվները հնարավորություն են ընձեռում խնայողություններ կատարել անկանխիկ ոսկով, ինչպես նաև ավելացնել դրանք՝ միջազգային շուկայում ոսկու գնի բարձրացման շնորհիվ:
Հիմնական պայմաններ
- Հաշիվներ ենք բացում ռեզիդենտ և ոչ ռեզիդենտ հաճախորդների համար, միայն 999.9 հարգի ոսկով, առանց նվազագույն մնացորդի պահանջի: Մեզ մոտ կարելի է գնել անկանխիկ ոսկի՝ սկսած 31 գրամից (ոսկու գնանշումը կատարվում է գրամով): Մեր կայքում հրապարակվում են ոսկու գնանշման օրական տվյալները, որոնք փոփոխվում են՝ կախված միջազգային շուկաներում ոսկու գնից:
- Հաշիվներում անկանխիկ ոսկին հաշվառում ենք դրամով` ՀՀ Կենտրոնական բանկի հայտարարած հաշվարկային գնով և կշռային (գրամային) արտահայտությամբ՝ 0.01 գրամ ճշտությամբ կամ տրոյական ունցիաներով՝ 0.001 տրոյական ունցիա ճշտությամբ:
- Մետաղական հաշիվներ բացելիս ղեկավարվում ենք ՀՀ օրենսդրությամբ, ՀՀ Կենտրոնական բանկի նորմատիվ ակտերով:

Evocabank offers to open unallocated metal accounts designed for cashless gold accounting. These accounts allow for savings in cashless gold and the possibility to increase them due to rising gold prices in international markets.
- Accounts are opened for both resident and non-resident clients, only with gold of 999.9 purity, without a minimum balance requirement. You can purchase cashless gold starting from 31 grams (gold pricing is done per gram). Daily data on gold pricing is published on our website and changes according to international market prices.
- Cashless gold in the accounts is recorded in drams at the calculation price announced by the Central Bank of Armenia, with a precision of 0.01 grams or in troy ounces with a precision of 0.001 troy ounces.
- When opening metal accounts, we follow the legislation of Armenia and the normative acts of the Central Bank of Armenia.