Այս ամռանը Ucom-ը ավելի հարմարավետ և մատչելի է դարձնում ռոումինգը: Ապակառուցված uTravel առաջարկը այժմ ներառում է ավելի մեծ շարժական տվյալների փաթեթներ մատչելի գներով: Գրանցվածները կարող են ընտրել նոր uTravel 4 GB, uTravel 6 GB և uTravel 9 GB փաթեթները և մնալ կապի մեջ իրենց ճանապարհորդությունների ընթացքում:
Վրաստանում, Միացյալ Արաբական Էմիրություններում, Եգիպտոսում, Հունաստանում, Կիպրոսում, Իտալիայում, Իսպանիայում, Մոնտենեգրոյում, Ալբանիայում, Տունիսում և այլ հայտնի ամառային ուղղություններում Ucom-ի բաժանորդները կարող են ակտիվացնել 4 GB, 6 GB կամ 9 GB շարժական տվյալների փաթեթները համապատասխանաբար AMD 4,500, AMD 6,500 և AMD 9,500 գներով:
Utravel 4 GB փաթեթը ակտիվացնելու համար բաժանորդները պետք է զանգահարեն *121*32#; uTravel 6 GB-ի համար զանգահարեք *121*33#; և uTravel 9 GB-ի համար զանգահարեք *121*34#:
«Ուղևորության ժամանակ մարդիկ ցանկանում են մնալ կապի մեջ առանց բարդ հաշվարկների կամ անսպասելի ծախսերի: Սա է մեր ռոումինգի առաջարկների տրամաբանությունը. տվյալների թույլտվությունների ավելացում, մատչելի գների պահպանման և մեր ծառայությունների աշխարհագրական հասանելիության ընդլայնում: Մեզ համար կարևոր է, որ Ucom-ի բաժանորդները վայելեն հարմարավետ և բարձրորակ թվային փորձ նույնիսկ արտասահմանում», - ասաց Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ucom-ը շարունակաբար ընդլայնում է իր ռոումինգի գործընկերների ցանցը, որպեսզի կապը Հայաստանի սահմաններից դուրս լինի ավելի հասանելի և հարմարավետ իր բաժանորդների համար: Այս պահին Ucom-ի ռոումինգի ծառայությունները հասանելի են 167 երկրներում 319 օպերատորների միջոցով: Ucom-ի 5G ռոումինգի ծառայությունը արդեն հասանելի է բոլոր մայրցամաքներում. բաժանորդները կարող են օգտագործել այն 55 երկրներում 87 օպերատորների հետ, այդ թվում՝ Ռուսաստանում, Չինաստանում, Միացյալ Նահանգներում, Ավստրալիայում, Հնդկաստանում և շատ այլ երկրներում:
Խնդրում ենք նկատի ունենալ, որ ռոումինգը պետք է ակտիվացվի Հայաստանից դուրս մեկնելուց առաջ, թե՛ Ucom հավելվածի միջոցով, թե՛ զանգահարելով *121#:

Путешествие без границ: Ucom представляет новые пакеты uTravel
Этим летом Ucom делает роуминг более удобным и доступным для путешественников. Обновленное предложение uTravel теперь включает более крупные пакеты мобильных данных по доступным ценам. Подписчики могут выбрать новые пакеты uTravel 4 ГБ, uTravel 6 ГБ и uTravel 9 ГБ и оставаться на связи во время своих поездок.
В Грузии, Объединенных Арабских Эмиратах, Египте, Греции, Кипре, Италии, Испании, Черногории, Албании, Тунисе и других популярных летних направлениях подписчики Ucom могут активировать пакеты мобильных данных объемом 4 ГБ, 6 ГБ или 9 ГБ по ценам 4,500 AMD, 6,500 AMD и 9,500 AMD соответственно.
Для активации пакета uTravel 4 ГБ подписчики должны набрать *121*32#; для uTravel 6 ГБ - *121*33#; а для uTravel 9 ГБ - *121*34#.
«Во время путешествий люди хотят оставаться на связи без сложных расчетов или неожиданных расходов. Именно это и лежит в основе наших предложений по роумингу: увеличение объемов данных, поддержание доступных цен и расширение географической доступности наших услуг. Для нас важно, чтобы подписчики Ucom наслаждались удобным и качественным цифровым опытом даже за границей», - сказал генеральный директор Ucom Ральф Йирикян.
Чтобы сделать связь за пределами Армении еще более доступной и удобной для своих подписчиков, Ucom продолжает расширять свою сеть роуминг-партнеров. В настоящее время услуги роуминга Ucom доступны через 319 операторов в 167 странах. Услуга 5G роуминга Ucom уже доступна на всех континентах: подписчики могут использовать ее с 87 операторами в 55 странах, включая Россию, Китай, США, Австралию, Индию и многие другие.
Обратите внимание, что роуминг необходимо активировать до выезда из Армении, либо через приложение Ucom, либо набрав *121#.