Ալիևը նոր ընտանեկան բիզնես է բացում Ղարաբաղում
PanARMENIAN.Net - Ադրբեջանյան նախագահ Իլհամ Ալիևը մասնակցել է Աղդամ քաղաքում Աղդամի քաղաքային հյուրանոցի բացմանը, որը անցել է Բաքվի վերահսկողության տակ, երբ Ադրբեջանը գրավել է Ղարաբաղը, այնուհետեւ ուժով տեղահանելով դրա բնիկ հայկական բնակչությունը:
Մեկ լրատվական հետաքննություն նշում է, որ հյուրանոցի կառուցումը իրականացվում է PMD Group LLC-ի կողմից, որը պատկանում է PASHA Holding-ի կառուցվածքային ստորաբաժրմանը, որը, իր հերթին, պատկանում է նախագահ Իլհամ Ալիևի ընտանիքի անդամներին, ըստ JAM News-ի:
Հյուրանոցից բացի, PMD Group-ը սկսել է նաեւ մեկ այլ հյուրանոցի եւ բնակելի համալիրի կառուցում Աղդամ քաղաքում:

PanARMENIAN.Net - Президент Азербайджана Ильхам Алиев принял участие в открытии городского отеля в Агдаме, который перешел под контроль Баку, когда Азербайджан захватил Нагорный Карабах, после чего насильственно депортировал его коренное армянское население.
Одно расследование СМИ сообщает, что строительство отеля осуществляется компанией PMD Group LLC, которая является частью структурного подразделения PASHA Holding, принадлежащего членам семьи президента Ильхама Алиева, как сообщается ранее JAM News.
Кроме отеля, PMD Group также начала строительство еще одного отеля и жилого комплекса в городе Агдам.