Ակբա բանկը համալրել է հաճախորդներին հեռավար սպասարկելու հնարավորությունները՝ ներդնելով պայմանագրերի ստորագրման էլեկտրոնային համակարգ։
Վարկային պայմանագրերի ստորագրման նպատակով իրականացվող քայլերի հաջորդականություն
Հաճախորդի էլեկտրոնային հասցեին ուղարկվում է փաստաթղթերի ստորագրման առաջարկ, որն ակտիվ է լինելու 10 աշխատանքային օր:
Վարկային փաստաթղթերին ծանոթանալուց հետո հաճախորդը սեղմում է «Անցնել ստորագրման» կոճակը, մուտքագրում է իր հեռախոսահամարին ուղարկված մեկանգամյա օգտագործման գաղտնաբառը և սեղմում է «Ստորագրել փաստաթղթերը» կոճակը:
Բանկի կողմից հաստատված փաստաթղթերը առանձին էլեկտրոնային նամակով ուղարկվում են հաճախորդի էլ. հասցեին, իսկ վարկի գումարը միաժամանակ փոխանցվում է հաճախորդի հաշվին՝ ավտոմատ գանձելով վարկի տրամադրման միանվագ միջնորդավճարը:
Վարկատեսակներ
Էլեկտրոնային եղանակով վարկային պայմանագրերի ստորագրման և վարկի ձևակերպումը հնարավոր է իրականացնել առանց գրավի և առանց երաշխավորի հետևյալ վարկատեսակների դեպքում:

Acba Bank has enhanced its remote service capabilities by introducing an electronic signature system for contract signing.
Steps for Signing Loan Agreements
An offer to sign documents is sent to the customer's email, which will be active for 10 working days.
After reviewing the loan documents, the customer clicks the “Proceed to Sign” button, enters the one-time password sent to their phone number, and clicks the “Sign Documents” button.
The documents approved by the bank are sent separately to the customer's email, and the loan amount is simultaneously transferred to the customer's account, automatically deducting a one-time commission fee for the loan provision.
Loan Types
Signing loan agreements and obtaining loans electronically is possible without collateral and without a guarantor for the following types of loans: