Ակբա բանկը համալրել է հաճախորդներին հեռավար սպասարկելու հնարավորությունները՝ ներդնելով պայմանագրերի ստորագրման էլեկտրոնային համակարգ։
Վարկային պայմանագրերի ստորագրման նպատակով իրականացվող քայլերի հաջորդականություն
Հաճախորդի էլեկտրոնային հասցեին ուղարկվում է փաստաթղթերի ստորագրման առաջարկ, որն ակտիվ է լինելու 10 աշխատանքային օր:
Վարկային փաստաթղթերին ծանոթանալուց հետո հաճախորդը սեղմում է «Անցնել ստորագրման» կոճակը, մուտքագրում է իր հեռախոսահամարին ուղարկված մեկանգամյա օգտագործման գաղտնաբառը և սեղմում է «Ստորագրել փաստաթղթերը» կոճակը:
Բանկի կողմից հաստատված փաստաթղթերը առանձին էլեկտրոնային նամակով ուղարկվում են հաճախորդի էլ. հասցեին, իսկ վարկի գումարը միաժամանակ փոխանցվում է հաճախորդի հաշվին՝ ավտոմատ գանձելով վարկի տրամադրման միանվագ միջնորդավճարը:
Վարկատեսակներ
Էլեկտրոնային եղանակով վարկային պայմանագրերի ստորագրման և վարկի ձևակերպումը հնարավոր է իրականացնել առանց գրավի և առանց երաշխավորի հետևյալ վարկատեսակների դեպքում:

Банк Акба расширил возможности удаленного обслуживания клиентов, внедрив систему электронной подписи для подписания контрактов.
Последовательность шагов для подписания кредитных договоров
На электронный адрес клиента отправляется предложение о подписании документов, которое будет активно в течение 10 рабочих дней.
После ознакомления с кредитными документами клиент нажимает кнопку «Перейти к подписанию», вводит одноразовый пароль, отправленный на его номер телефона, и нажимает кнопку «Подписать документы».
Подтвержденные банком документы отправляются отдельным электронным письмом на адрес клиента, а сумма кредита одновременно переводится на счет клиента, автоматически удерживая единовременный комиссионный сбор за предоставление кредита.
Виды кредитов
Подписание кредитных договоров и оформление кредита в электронном виде возможно без залога и без поручителя по следующим видам кредитов: