Ըստ ՀՀ կենտրոնական բանկի տվյալների 2026թ․-ի մայիսի դրությամբ վարկային կազմակերպությունների ակտիվները կազմել են 914,394 մլն դրամ։ 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ արձանագրվել է աճ 11․6%-ով։
Պարտավորությունները կազմել են 439,758 մլն դրամ։ 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ արձանագրվել է աճ 13․5%-ով։
Հաշվեկշռային ընդհանուր կապիտալը կազմել է 474,636 մլն դրամ։ 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ արձանագրվել է աճ 9.9%-ով։
Ընթացիկ ժամանակաշրջանի չբաշխված շահույթը կազմել է 29,316 մլն դրամ։ 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ արձանագրվել է անկում 5.1%-ով։
Նախորդ ժամանակաշրջանի չբաշխված շահույթը կազմել է 150,564 մլն դրամ։ 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ արձանագրվել է աճ 20.5%-ով։

Активы кредитных организаций составили 914,4 млрд драмов в мае 2026 года
Согласно данным Центрального банка Армении, на май 2026 года активы кредитных организаций составили 914,394 млн драмов. По сравнению с аналогичным показателем 2025 года зафиксирован рост на 11,6%.
Обязанности составили 439,758 млн драмов. По сравнению с аналогичным показателем 2025 года зафиксирован рост на 13,5%.
Общий капитал составил 474,636 млн драмов. По сравнению с аналогичным показателем 2025 года зафиксирован рост на 9,9%.
Нераспределенная прибыль текущего периода составила 29,316 млн драмов. По сравнению с аналогичным показателем 2025 года зафиксировано снижение на 5,1%.
Нераспределенная прибыль предыдущего периода составила 150,564 млн драмов. По сравнению с аналогичным показателем 2025 года зафиксирован рост на 20,5%.